Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Zahájení dravců

Snad není více očekávanějšího datumu ve světě tichých bláznů, než je 16.6. Všichni pečlivě štelují pruty, leští woblery, pečlivě si to na začátek skládají úhledně do krabiček, chodí kolem vody jako mlsný psy a jakmile jsou na rybách, na kapradině a kousek od nich se mrskne štika, slyšíte vždy jen zaúpění… bože to mi snad dělá schvááálně…

Co to vlastně je přívlač?

Jak to vidí laický kolemjdoucí neznalý věci:
Bože on snad neumí ani ten prut nahodit, je tohle možné? pořád to jen mrská do vody a zase stahuje, jako smyslů zbavenej absolutně bez nějaké logiky.

Jak to vidíme my:
Ten krásný pocit, když nahodíme a plynulým přitahováním vláčíme třpytku, či wobler a s každou tohle cestou napínavě očekáváme ten náraz do prutu, kdy dravec skočí po nástraze a nastane ten kýžený souboj kdo z koho.

Přívlač je styl jak pro zkušené rybáře, tak pro začátečníky a právě pro začátečníky právě doporučujeme rotační třpytky. Nebojte se jich a směle do nich jděte a uvidíte, že vás nezklamou a užijete si s nimi spousty adrenalinu.

Co je to rotační třpytka? Jedná se o geniální nástrahu, která je vlastně jednoduchá. Hlavním principem rotační třpytky je, že se na ní nachází kovový plíšek, který se při rozpohybování třpytky ve vodě začne otáčet kolem své osy. A v tom momentě začne ve vodním prostředí rotační třpytka vydávat silné vibrace, které dráždí dravé ryby k záběru. Navíc, rotující plíšek na třpytce má obvykle lesklé zbarvení. To je důležité! Třpytka tak kromě vibrací se ve vodě i leskne. A i to láká ryby k záběru.

třpytka
třpytka

Kdo ještě nezkoušel přívlač a má teď tendence to zkusit, tak musí vydržet těch pár dní co nám zbývá…

Tady máme pro začátečníky menší radu jak postupovat:

Po nahození necháme montáž klesnout, snažíme se, aby byl vlasec napnutý. Prut směřuje šikmo vzhůru, nástrahu přitahujeme navijákem. Hlídáme si špičku, podle které nejlépe poznáme útok dravce. Stále se snažíme mít vlasec mírně napnutý. Necukáme celým prutem, ale nástrahu přitahujeme pomocí navijáku, vždy otočíme kličkou 1x až 2x, pak chvíli počkáme a opět začneme nástarhu smotávat. Postup opakujeme. Až se dostaneme až ke břehu, nebo dokud nezaznamenáme útok ryby. Tímto způsobem lze dravce aktivně vyhledávat jako při klasickém vláčení a hody pročesávat vodu po celé její šíři (tedy kam až dohodíme).

PETRŮV ZDAR PETR