Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Správné vypisování povolenky

Po příchodu k vodě je potřeba nesmazatelným způsobem zapsat datum, revír, kde budete lovit a při ulovení ryby zapsat její délku, váhu a počet ryb.

Datum zapíšete aktuální datum.

Revír zapisuje se buďto název nebo číslo revíru (např. Morava 16 nebo 471 047).

Druh píšou se druhy ulovených ryb, v případě že ulovíme více ryb jiného druhu, tak se musí každý druh psát na samostatný řádek. Úlovek se zapisuje vždy celým názvem!!! nepoužívejte žádné zkratky! Příklad správného zapisování: KAPR, JESEN, TLOUŠŤ, LÍN apod. Jestliže budeme lovit a ulovíme více kusů ryb stejného druhu, zapíšeme nejdřív název druhu ryby a po ukončení lovu dopíšeme jejich počet a jejich společnou váhu. Rybu zapisujeme do povolenky ihned po jejím zasakování. 

Měření ryb se provádí změřením od vrcholu rypce (tlamy ryby) až po konec nejdelší ocasní ploutve.

Lov nástražných rybek platí pro něj stejná pravidla jako lov na udici ale i lov do čeřínku. Tzn. před lovem zapsat datum, revír a po ukončení lovu se zapíší všechny druhy ulovených ryb a jejich hmotnost. Každý druh ryby píšeme na samostatný řádek a po ukončení lovu dopíšeme jejich počet.

Jestliže v den lovu neulovíme žádnou rybu, nebo si žádnou rybu nechceme ponechat, tak po ukončení lovu proškrtneme celý řádek!!!   

Hájení ryb

 Od 16. března do 15. června jsouhájeni :

ostroretka stěhovavá
parma obecná
parma východní
podoustev říční
jeseter, vyza
jelec jesen
jelec tloušť